Защитаващият титлата си отбор на Португалия победи с 4:2 Сърбия

...

Първа победа за Португалия в квалификациите за Евро 2020

Защитаващият купата си тим на Португалия победи с 4:2 Сърбия като посетител и завоюва първата си победа в квалификациите за Евро 2020. " Мореплавателите " са с актив от пет точки след три мача и заемат второ място в група " Н ", а водачът Украйна е с 13 след победа с 3:0 против Литва.

Сърбите бяха по-добрият тим през първото полувреме, само че пропуснаха няколко благоприятни условия, в това число удар около гредата на Александър Коларов преди полувремето. Португалия пък отговори с гол в 42-та минута, когато вратарят Марко Димитрович се сблъска със собствен съотборник и изпусна топката, а Уилям Карвальо я вкара във вратата за 1:0.

Снимка: Reuters

Гонсало Гедеш удвои преднината на гостите в 58-та минута, а Никола Миленкович понижи за Сърбия единствено 10 по-късно, засичайки с глава центриране от ъглов удар. Кристиано Роналдо, който пропусна две положения по-рано, възвърне преднината на португалците 10 минути преди края след извеждащ пас на Бернардо Силва, който самичък оформи крайния резултат в 86-та. Две минути преди този момент Александър Митрович още веднъж понижи краткотрайно за сърбите.

Сърбия е с точка зад Португалия, само че и с мач повече.

В друга подготовка международният първенец Франция остана отпред на група " Н ", откакто победи с 4:1 Албания. Кингсли Коман вкара два гола (8' и 68'), а Оливие Жиру (27') и Жонатан Иконе (85') прибавиха по още един във вратата на гостите, за които прецизен бе Сокол Чикалеши (90').

Турция остана равна по точки с Франция, откакто Озан Туфан вкара минута преди края на постоянното време за успеха с 1:0 против Андора. С 12 точки е и тимът на Исландия, който се наложи с 3:0 против Молдова с голове на Колбейн Сигторсон, Биркир Бярнасон и Йон Бодварсон.
Източник: btvnovinite.bg