Защитаващият титлата си Голдън Стейт навакса пасив от 17 точки

...

Голдън Стейт с нова крачка към финала в НБА /репортаж/

Защитаващият купата си Голдън Стейт навакса пасив от 17 точки и надви над гостуващия Портланд със 114:111, с което поведе с 2:0 победи във финалната серия в Западната конференция от плейофите в Националната баскетболна асоциация.

Шампионите изоставаха с 50:67 при започване на третата четвърт, а малко повече от четири минути преди сирената те губеха със 100:108, само че осъществиха късен поврат.

Кевон Луни направи зрелищна забивка след пас на Дреймънд Грийн 52.9 секунди преди края, с което Голдън Стейт поведе със 112:111, в следствие Си Джей МакКълъм пропусна, а Грийн вкара 12.3 секунди преди сирената за 114:111. В последната офанзива изстрел от отдалеченост на Деймиън Лилард беше блокиран от Андре Игуодала и Голдън Стейт завоюва.

Стеф Къри беше водач за първенците с 37 точки, 8 битки и 8 асистенции, Клей Томпсън добави 24 точки, а Грийн способства с 16 точки, 10 битки и 7 асистенции.

Лилард беше най-хубав за Портланд с 23 точки и 10 асистенции, а МакКълъм приключи с 22 точки, само че това не беше задоволително.

Голдън Стейт не можеше да разчита в срещата на една от звездите си Кевин Дюрант, който сигурно пропуща и идващите два мача поради травма на прасеца.

Среща от финалната серия в Западната конференция от плейофите в Националната баскетболна асоциация (НБА) на Съединени американски щати и Канада (играе се до 4 победи от 7 мача):

Голдън Стейт - Портланд - 114:111
* Голдън Стейт води с 2:0 победи в серията. /БТА