Защитаващият титлата си Джон Иснър (САЩ) се класира за четвъртфиналите

...

Шампионът Иснър е на 1/4-финал, Чорич с обрат срещу Кирьос

Защитаващият купата си Джон Иснър (САЩ) се класира за четвъртфиналите на шампионата от серията " Мастърс " в Маями. Поставеният под номер 7 Иснър пласира 17 аса при триумфа над 19-ия в схемата британец Кайл Едмънд (Великобритания) със 7:6 (5), 7:6 (3).

Представителят на домакините пропиля задатък от 5:2 в първия сет, само че в последвалия тайбрек той осъществя поврат след закъснение от 2:5 точки със серия от пет следващи разигравания.

Във втората част сервиращите преобладаваха и отново се стигна до тайбрек, в който американецът още веднъж взе пет следващи точки, с цел да победи.

Така Иснър, който към този момент е в серия от девет следващи победи в Маями, чака спечелилия от мача сред лидера в международната класация Новак Джокович (Сърбия) и Роберто Баутиста Агут (Испания).
Kyrgios gonna Kyrgios.

— Miami Open (@MiamiOpen) March 26, 2019 Междувременно, Борна Чорич също продължава напред. Хърватинът (№11 в схемата) надви над поставения под №27 австралиец Ник Кирьос, който отново блесна с ексцентрично осъществяване, само че в последна сметка загуби с 6:4, 3:6, 2:6.