Защитаващият миналогодишната си титла Григор Димитров победи британеца Кайл Едмънд

...

Нов трисетов мач, но Григор е на 1/2-финал срещу Кирьос

Защитаващият миналогодишната си купа Григор Димитров победи британеца Кайл Едмънд (№50 в ранглистата на ATP) с 6:3, 6:7 (3:7), 6:4 в мач от 1/4-финалите на шампионата в Бризбън и се класира за 1/2-финалите, където ще срещне представителя на домакините Ник Кирьос, който по-рано през днешния ден се наложи над Александър Долгополов.

Водачът в схемата и №3 в света Димитров взе втора победа над британеца, откакто бе предния двубой сред двамата до момента - 7:5, 4:6, 6:3, на шампионата във Вашингтон през 2017 година, написа Sportal.bg.

ПЪРВИ СЕТ:

Григор взе на 30 откриващото си подаване в мача, а същото незабавно по-късно стори и Едмънд. Първата отмора в дуела пристигна при резултат 2:1 за Григор, който взе на 15 второто си подаване в срещата. Британецът изравни за 2:2 с гейм на нула, само че след това Димитров с лекост си върна още веднъж водачеството в резултата - 3:2.

При 3:3 имаше сериозен миг за Григор, който губеше с 15:40 на собствен сервис в един тежък и траял дълго гейм. С два майсторски сервиса Димитров стигна до 40:40 и в последна сметка удържа подаването си, като резервира нежната си преднина в резултата - 4:3. Още в идващия гейм пристигнаха и първите точки за пробив за хасковлията - при 15:40. При първата неувереният в този гейм Едмънд изпрати бекхенд в мрежата и първият пробив в дуела бе факт - 5:3. С гейм на 15 по-късно Димитров затвори първия сет.

View image on Twitter

Leigh Walsh@LeighWalsh87

Pat Rafter Arena is in the Brisbane suburb of Tennyson, which seems rather apt. @GrigorDimitrov in full flow under its lights...

12:22 PM - Jan 5, 2018

Replies

11 Retweet

44 likes

Twitter Ads info and privacy

ВТОРИ СЕТ:

Вторият сет се развиваше по сходство на първата част - и двамата тенисисти печелeха без особени компликации геймовете, в които сервираха. В почивката след 4:3 за Едмънд британецът получи къса здравна помощ от физиотерапевт, като наподобява имаше някакъв проблем с ръката, който обаче очевидно не бе сериозен.

При 4:4 пред Димитров се откри прелестен късмет да прекърши съперника си. Хасковлията имаше две следващи точки за пробив при 15:40, само че при първата загуби разиграване с бекхенд в мрежата, а при втората британецът направи безмилостен уинър с форхенд по правата. Едмънд се избави и поведе с 5:4. В десетия гейм Димитров се измъкна от 0:30 и с 4 следващи блестящи точки изравни за 5:5.

Димитров не даде брейкпойнт на противника си във втория сет, в който се стигна до тайбрек. В него първият мини-пробив бе осъществен от Едмънд - за 4:2 след следващата двойна неточност в мача на международния №3. При идващото разиграване Димитров бе притиснат до стената, само че някак съумя да вземе точката, демнострирайки необикновен атлетизъм. Едмънд обаче не се пропукваше при собствен сервис и си извоюва три следващи сетбола при 6:3. При първия британецът наказа втория сервис на българина и изравни резултата в сетовете.

ТРЕТИ СЕТ:

Lucy Sophia @lucysophiaj

Grigor Dimitrov jumped over the net and sprinted towards Kyle the second he fell. This guy

1:26 PM - Jan 5, 2018

Replies

77 Retweets

1919 likes

Третият сет стартира добре за Димитров, който взе елементарно първия си сервис-гейм в срещата, а по-късно стигна до брейкпойнт при 30:40. Досадна неточност от бекхенд обаче попречи на българина да осъществя пробив, а след това Едмънд отрази още един брейкпойнт и изравни - 1:1.

В първата точка при 4:4 Едмънд падна неприятно, получавайки контузия в глезана, която в началото изглеждаше сериозна. Втората ракета на Англия разумно взе медицински таймаут, откакто преди този момент първият, който се притече на помощ на Едмънд бе противникът му Димитров.

Британецът се върна на корта и даже завоюва първата точка след подновяването на играта - след навън на Димитров.

Всяка минута очаквай сензационна вест в PETEL.BG!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] 24 часа в денонощието!

Публикувай непосредствено самичък без цензура във "Фейсбук " групата ТИ, РЕПОРТЕРЪТ! Снимай и пускай всичко забавно!

Източник: petel.bg