Защитаващата титлата си японка Наоми Осака се класира за третия

...

Фаворитките на Аустрелиън Оупън напред в турнира

Защитаващата купата си японка Наоми Осака се класира за третия кръг на Откритото състезание на Австралия по тенис. Осака нямаше особени проблеми против китайката Чжън Сайсай и завоюва с 6:2, 6:4 за 82 минути.

Японката позволи два пробива във втория сет, само че завоюва подаването на съперничката си в десетия гейм и по този начин затвори мача. В третия кръг Осака ще играе против 15-годишната американка Кори Гоф, която отстрани Сораня Кърстя (Румъния) с 4:6, 6:3, 7:5.

Водачката в международната класация Ашли Барти (Австралия) също продължава напред в шампионата. Тя победи Полона Херцог (Словения) с 6:1, 6:4 за 68 минути, откакто направи три пробива.

Шампионката за 2018 година Каролоне Возняцки (Дания), която ще приключи кариерата си след края на шампионата, победи Даяна Ястремска (Украйна) със 7:5, 7:5 за малко повече от два часа игра. Датчанката преодоля пасив от 1:5 в първия сет и 0:3 във втория, с цел да стигне до триумфа.

"Бях много нервна в първия си мач, само че през днешния ден играх умерено. Когато стана 5:1 за нея си споделих "спокойно, може би ще отпадна от шампионата след 30 минути, само че ти знаеш по какъв начин, пробвай се и направи поврат ", сподели Возняцки след дуела.

Миналогодишната финалистка и номер 7 Петра Квитова (Чехия) се класира за третия кръг след триумф против испанката Паула Бадоса със 7:5, 7:5 за 1:40 часа. 11-ата сложена Арина Сабаленка (Беларус) отпадна във втория кръг след загуба от ветеранката Карла Суерес Наваро (Испания) с 6:7(6), 6:7(6) за 2:13 часа.

Седемкратната шампионка Серина Уилямс (САЩ) също продължи напред в шампионата, американката победи словенката Тамара Зиданшек с 6:2, 6:3 за 79 минути. Уилямс направи два пробива по пътя си към триумфа в първия сет. Във втората част се игра равностойно до 3:3, след което американката взе два пъти подаването на съперничката си и завърши дуела.

В третия кръг Серина Уилямс ще играе против китайката Цян Ван, която отстрани Фиона Феро (Франция) с 6:1, 6:2.
Номер 18 в схемата Алисън Риск (САЩ) също продължава напред след триумф над Чжу Лин (Китай) с 6:3, 6:1, а 29-ата сложена Елена Рибакина (Казахстан) победи Греет Минен (Белгия) с 6:3, 6:4.