Защитаващата титлата си Симона Халеп се класира за третия кръг

...

Симона Халеп преодоля втория кръг в Париж, Франция остана без представителки на домашния си турнир

Защитаващата купата си Симона Халеп се класира за третия кръг на откритото състезание по тенис на Франция, откакто победи с 6:4, 5:7, 6:3 полякинята Магда Линет. Следващата съперничка на шампионката в " Ролан Гарос " ще бъде излъчена от дуела сред Александра Крунич и Лесия Цуренко, които ще доиграят третия сет от мача си на следващия ден.

Румънката доминираше при започване на мача и оправдаваше упованията за лесна победа, само че във втория сет позволи прекалено много неточности и разреши на нейната съперничка да се върне в дуела. Халеп водеше с 5:3 след пробив, само че Линет го върна при подаване на румънката за мача и взе оставащите три гейма за тъждество.

Халеп потегли добре и в третия сет, само че още веднъж сгреши в края. Тя бе пробита при нов сервис-гейм за мача, само че този път възвърне бързо преднината си. Линет завоюва единствено една точка на лично подаване в деветия гейм и румънката завоюва осмия си пробив в дуела.

Шампионатът във Франция ще продължи без представителки на домакините в третия кръг за първи път от 1986-а година насам, откакто Каролин Гарсия загуби с 6:1, 4:6, 4:6 против съветската квалификантка Ана Блинкова.

Поставената под номер 24 французийка водеше с пробив във втория сет, само че пропиля преднината си с двойна неточност и в последна сметка загуби мача. Така представителките на домакините ще отсъстват от третия кръг за повторно в историята след 1981-а и 1986-а година.