Защитаващата титлата си Симона Халеп се класира за четвъртфиналите на

...

Симона Халеп даде само гейм на тийнейджърка

Защитаващата купата си Симона Халеп се класира за четвъртфиналите на шампионата от Големия шлем " Ролан Гарос " за трета поредна година. Румънката изнесе лекция на полската тийнеджърка Ига Свьонтек и я разгроми с 6:1, 6:0 за едвам 45 минути.

Третата в схемата Халеп бе съвсем безгрешна в мача и даде единствено гейм на навършилата 18 години преди три дни полякиня. " Имам положително предусещане. Чувствам се добре на корта и не мисля за резултата ", разяснява Халеп. На четвъртфиналите румънката ще срещне друга млада вяра - 17-годишната Аманда Анисимова (САЩ), която победи в два сета Альона Болшова (Испания) - 6:3, 6:0 за малко повече от час игра.
Work complete.@Simona_Halep cruises against Swiatek, 6-1 6-0 to reach a third consecutive Roland-Garros quarter-final.