Защитаващата титлата си Полин Парментие (Франция) отпадна във втория кръг

...

Шампионката в Истанбул отпадна още във втория кръг

Защитаващата купата си Полин Парментие (Франция) отпадна във втория кръг на шампионата по тенис на червени кортове от серията " Интернешънъл " на WТА в Истанбул (Турция) с награден фонд 250 хиляди $. Парментие загуби от квалификантката Елена Рибакина (Казахстан) с 0:6, 4:6 за 57 минути.

Още три от поставените отпаднаха от конкуренцията. Номер 2 в схемата Михаела Бузарнеску (Румъния) загуби във втория кръг от рускинята Маргарита Гаспарян с 6:1, 4:6, 5:7 за малко повече от два часа игра. Четвъртата сложена Даяна Ястремска (Украйна) позволи проваляне в първия кръг от Кристина Младенович (Франция) с 3:6, 4:6. Номер 5 Айла Томлянович от Австралия пък загуби от чехкинята Маркета Вондроушова с 3:6, 3:6.

Испанката Лара Аруабарена и чехкинята Барбора Стрицова се класираха за четвъртфиналите. Аруабарена надви над Ребека Петерсон (Швеция) с 6:3, 6:2, а Стрицова победи Сорана Кърстя (Румъния) с 6:2, 1:6, 6:3.