Защитаващата титлата си от 2016 година Лесия Цуренко приключи участието

...

Цуренко отпадна рано в Гуанджоу

Защитаващата купата си от 2016 година Лесия Цуренко завърши присъединяване си на шампионата по тенис в Гуанджоу (Китай) с награден фонд 250 хиляди $. Украинката, която е под номер 4 в схемата, загуби с 3:6, 4:6 против Александра Крунич.

Сръбкинята, която заема 65-о място в класацията на WТА, завоюва решителни пробиви в четвъртия и осмия гейм на първата част, след което поведе в резултата. Във втория сет Цуренко на три пъти загуби подаването си, което се оказа уверено за крайния излаз в дуела, траял по-малко от един час.

Във втория кръг на конкуренцията Крунич ще се изправи против германката Мона Бартел, победила с 6:0, 4:6, 6:3 против представителката на домакините Лу Цзинцзин.

Номер 8 в схемата Алисън Риск от Съединени американски щати също напусна шампионата в Гуанджоу след ненадейно проваляне с 3:6, 2:6 против шведката Ребека Петерсон.