Защитаващата титлата си Каролина Плишкова (Чехия) отпадна в третия кръг

...

Шампионката Плишкова отпадна в Доха

Защитаващата купата си Каролина Плишкова (Чехия) отпадна в третия кръг на шампионата по тенис на твърди кортове в Доха (Катар) с награден фонд 2.9 милиона $. Поставената под номер 5 в схемата Плишкова загуби от американската квалификантка Катрин Белис с 6:7(4), 3:6 за 96 минути. Белис се класира за четвъртфиналите и реализира първа победа в кариерата си против тенисистка от топ 5 на международната класация.

Следващата съперничка на американката е номер 2 в схемата Симона Халеп (Румъния), която отстрани Анастасия Севастова (Латвия) с 6:4, 6:3. Деветата сложена Юлия Гьоргес (Германия) също доближи до четвъртфиналите след триумф против Михаела Бузарнеску (Румъния) с 6:2, 6:2 за 65 минути.

Седмата сложена Каролин Гарсия (Франция) завоюва против Анна Блинкова (Русия) със 7:6(3), 7:5, а номер 4 в схемата Гарбине Мугуруса (Испания) победи Сораня Кърстя (Румъния) с 6:0, 6:4 за 65 минути.