Защитаващата титлата си Каролин Гарсия отпадна във втория кръг на

...

Миналогодишната шампионка от Тянцзин отпадна рано

Защитаващата купата си Каролин Гарсия отпадна във втория кръг на шампионата по тенис на твърда настилка в китайския град Тянцзин с награден фонд 500 000 $.

Французойката, сложена под номер 4 в схемата, загуби с 4:6, 2:6 от представителката на домакините Яфан Ван за едвам час и 21 минути. Основен проблем за Гарсия се оказа играта на личен сервис, като тя завоюва едвам 31 от 60 точки на неин начален удар.

С успеха Ван се класира за четвъртфиналите, където ще срещне шведката Ребека Петершон. Петершон водеше със 7:5, 3:2 против китайката Синю Ван, когато тя се отхвърли поради травма.

За четвъртфиналите се класира и казахстанката Юлия Путинцева, която завоюва с 6:1, 6:2 против Саманта Стосър от Австралия. За място на полуфиналите Путинцева ще играе с тунизийката Онс Жубер, която се наложи над китайката Сию Ван с 6:4, 6:2. /БТА