Защитаващата титлата си Елина Свитолина (Украйна) се класира за четвъртфиналите

...

Свитолина, Плишкова и Кербер с победи в Дубай, Веснина елиминира Остапенко

Защитаващата купата си Елина Свитолина (Украйна) се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис в Дубай с награден фонд 734 хиляди $. Поставената под номер 1 Свитолина победи " щастливата губеща " от квалификациите Цян Ван (Китай) с 6:1, 5:7, 6:2. Украинката взе без проблеми първия сет, а във втората част навакса закъснение от 2:5 до 5:5, след което Ван осъществя нов пробив в 12-ия гейм, с цел да изравни резултата. В решаващата трета част Свитолина сподели класата си и даде единствено два гейма на съперничката си. За място на полуфиналите тя ще срещне японката Наоми Осака, която завоюва против естонката Анет Контавейт с 6:2, 7:6 (5).

Финалистката от 2015 година и сложена под номер 3 Каролина Плишкова (Чехия) отстрани мъчно испанката Карла Суарес Наваро с 5:7, 6:2, 6:4. Плишкова пропиля ранен пробив задатък и позволи поврат в първия сет, само че във втория доминираше и изравни резултата. В решаващата трета част тя навакса закъснение от 0:2 гейма, с цел да победи.

" Не играх добре. Мисля, че и двете имахме проблеми. Не съм играла доста мачове през последните седмици след Откритото състезание на Австралия, тъй че към момента диря ритъма си ", разяснява чехкинята. На четвъртфиналите тя ще срещне някогашната номер 1 в света Анжелик Кербер (Германия), която в профил шампионката от 2016 година Сара Ерани (Италия) с 6:4, 6:2.

Рускинята Елена Веснина също се класира измежду най-хубавите осем след триумф над шампионката от " Ролан Гарос " и номер 4 в схемата Альона Остапенко (Латвия) с 6:1, 7:6 (6). Веснина взе 9 от първите 11 гейма в мача, само че във втория сет на два пъти пропиля пробив задатък. В последвалия тейбрек тя въпреки всичко победи, откакто взе четири от последните пет разигравания.