Законът за офшорните петролни зони, който вдига данъците за добивните

...
Законът за офшорните петролни зони, който вдига данъците за добивните
Коментари Харесай

Закон за офшорните петролни зони вдига данъците за добивните компании в Румъния


Законът за офшорните петролни зони, който подвига налозите за добивните компании, беше утвърден от долната камара на румънския парламент с поддръжката на подсилен 175 депутати, срещу гласоподаваха единствено 30 и още 30 се въздържаха, оповестяват БГНЕС и ТАСС. По-рано този нормативен акт беше утвърден от Сената. За да влезе в действие законът следва да бъде подписан от президента.

Според изявления в румънската преса В румънската преса се появиха данни, съгласно които запасите от природен газ се правят оценка в края на 2017 година на към 100 милиарда куб.м. Тези количества се намират в непосредствена непосредственост до българската черноморска зона и даже не престават в нея.

Поправките, импортирани от депутатите, плануват смяна на данъчното облагане за добивните компании според от придвижването на пазарните цени, а също по този начин въвеждането на налог върху спомагателните приходи на добивните компании.

Проектозаконът за офшорните петролни зони провокира остра дискусия в Румъния, защото в пресата се твърдеше, че управляващите имат намерение да правят отстъпка на задграничните компании правото за рандеман на газ на неизгодни за страната условия. Подозрението се усили, откакто западните компании оказаха напън върху депутатите да одобряват закона в първичния му тип, т.е. без утвърдените в понеделник ремонти.

Председателят на Народното събрание Ливиу Драгня съобщи по време на дебатите, че „ не можем да допуснем Румъния да остава енергийно подвластна от руснаците “. „ Самият факт, че 50% от цялата продукция е предопределена за двустранни контракти, а 50% - за продажба на румънския пазар, значи, че Румъния се трансформира в една от дребното енергийно самостоятелни страни в света “, сподели той. „ В същото време не можем да допуснем нулеви налози върху спомагателните приходи, тъй като не би трябвало румънската страна да бъде лишена от приходи “, продължи Драгня.

Той акцентира нуждата от намиране на равновесие сред законните стремежи на румънската страна да получава обилни приходи и да има достъп до личните си запаси от газ за националната стопанска система, от една страна, и сред законните ползи на вложителите да имат предсказуемо, устойчиво законодателство и да получават облаги, от друга.

“Става дума за доста ожесточаване на данъчния режим “, съобщи на собствен ред ръководителят на асоциацията на офшорните оператори, ръководителят на компанията ExxonMobile Romania Ричард Тъскър. „ Ако вярно разбираме, вследствие на днешната полемика на всеки вложител ще му бъде доста по-трудно да вземе решение за вложения. За вложителя е доста значимо да има предсказуем и постоянен данъчен режим през целия интервал на инвестицията “, акцентира той.

Източник: 3e-news.net

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР