За втора поредна година груповата фаза в турнира за Купата

...

Дежавю: Бизони - Атлетик и Блус - Академици са 1/2-финалите за Купата на България

За втора поредна година груповата фаза в шампионата за Купата на България по бейзбол мина без никаква изненада. Нещо повече, втората по значителност конкуренция излъчи безусловно същите полуфиналисти и те образуваха същите двойки като през 2018 година

В група А първо място зае вицешампионът от Българската бейзболна лига Бизони (Благоевград), а на втора позиция се подреди бронзовият медалист Академици (София). Двата отбора разгромиха НСА-Лъвове (София) с нокаут разлики – надлежно 13:2 и 11:1, а в директния мач " бизоните " надвиха с 5:4.

В група Б предстоящо победител стана първенецът и защитаващ Купата на България София Блус, който надигра Атлетик (София) с 9:4 и Юнак (София) с 12:2. В конфликт за второто място " спортистите " се постановиха над " юнаците " с 9:6.

Във Финалната четворка тимовете ще се срещнат " на кръст " тази събота (19 октомври): Бизони - Атлетик на ст. " Портър Фийлд " в Благоевград и Блус - Академици на ст. " Октомври " в София. Финалът е в неделя (20 октомври) на игрището в Студентски град в столицата.