За втора поредна година двама състезатели бяха обявени за победители

...

Отново двама на върха в Спортист на Варна - Христо Христов и Станимира Петрова. Боил и МФК Спартак са най-добрите отбори. Вижте всички призьори

За втора поредна година двама състезатели бяха оповестени за спечелили в анкетата " Спортист №1 на Варна ".

На подиума се качиха щангистът Христо Христов и боксьорката Станимира Петрова.

Състезателят по повдигане на тежести стана безспорен европейски първенец до 17 години и взе сребърен орден на младежките Олимпийски игри в Аржентина. Станимира пък сграбчи европейската купа при дамите в София, а на Мондиала в Индия бе съществено ощетена от съдиите в дуел против представителка на домакините. Те получиха наградите си персонално от кмета на морската столица Иван Портних. Заедно с тях на подиума се качиха и техните треньори - Живко Николов в клуб Титан и Петър Лесов в клуб Ивайло Маринов.

Христо и предходната година бе №1 дружно с гимнастичката Симона Дянкова.

За тим на годината в самостоятелните спортове бе избран клубът по кикбокс Боил, който завоюва 58 медала от държавни шампионати. Треньор там е Красимир Кирилов.

Отбор №1 в груповите спортове стана МФК Спартак, който изпраща доста мощна година в плажния футбол. Играчите на Симеон Христов станаха 12-и в Шампионската лига и опазиха купата си от държавното състезание.

Призът за " Младо дарование " бе връчен на тенисиста на Черно море-Елит Пьотр Нестеров, който приключи 2018 година като водач в ранглистата на тенис Европа за юноши до 16-годишна възраст. Негов треньор е Кристиан Илиев.

В категорията " Спортен дух " за състезател с увреждания бе отличен Николай Тодоров Дамянов от клуб Вихър. Той завоюва доста интернационалните оценки в шампионати по канадска битка. Треньор на Николай е Ваньо Биячев.

Най-добър при ветераните стана Илиян Йовков Чакъров от Семеен кодекс Атлетик, който завоюва доста триумфи в леката атлетика.

На церемонията в Юнашкия салон бяха наградени деветима подгласници на двамата първенци Христо Христов и Станимира Петрова. Те също получиха наградите си персонално от Портних. По азбучен ред описът наподобява по този начин:

Али Юзеир (СК Вокил, муай тай, треньор Галин Димов)

Анна Келман (ЧАР ДКС, художествена гимнастика, треньор Дарина Кирякова)