За сметка на това Англия откри резултата още с първия

...

Англия прегази Швеция по пътя си към финала да ЕП за жени

За сметка на това Англия откри резултата още с първия си по-добър късмет. В 34-ата минута Луси Бронз подаде за Бетани Мийд в наказателното поле и тя прати топката във вратата за рекордния си 6-ти гол в шампионата.

В 48-ата минута резултатът бе подсилен. Този път Мийд центрира от корнер към Люси Бронз, която с глава означи за 2:0.

Алесия Русо направи резултата типичен в 68-ага минута. Тя бе изведена на стрелкова позиция на метри от вратата, първият й удар бе избавен, само че по-късно тя доста технично с пета изненада защитата на противника за 3:0.

Крайното 4:0 оформи Франческа Кърби. Шведките не се ориентираха добре при един тъч и разрешиха топката да стигне до Кърби, която доста елегатно трансферира вратарката на противника и подпечата триумфа на своя отбор.

Така Англия е на край в шампионата и към този момент чака спечелилия от другия полуфинален конфликт сред Германия и Франция, който ще се организира в сряда.

Снимки: Gettyimages