За първи път от 6 години насам, на стадиона в

...

6 години след потопа, сефтосаха стадиона в Бисер

За първи път от 6 години насам, на стадиона в село Бисер се изигра формален мач от Областната футболна група. При огромен интерес и над 100 фенове локалният Герганин извор реализира изразителна победа с 4:0 над Тунджа (Срем) в дуел от 7-ия кръг в конкуренцията при мъжете. Головете за домакините вкараха Кристиян Георгиев в 8-ата минута, след груба неточност на вратаря на Тунджа Стилиян Янчев. Мачът стана завързан и развръзката пристигна чак след 70 минути, когато Любомир Александров се измъкна от опеката на отбраната и прониза Тунджа за повторно, а 5 минути по-късно отново той се оказа в прегръдките на своите с попадение за 3:0. В самия завършек на мача четвърти гол вкара и бързоногият Ангел Балабанов, с който оформи крайното 4:0 за Бисер.
Стадионът бе наведен в безупречен тип, какъвто го помним преди 2012 година. Тогава на 6 февруари село Бисер и спортното оборудване бе пометено от опустошително наводняване поради скъсана дига на бент. “Иваново ”. Тогава починаха 11 индивида. Малко по-късно стадионът бе изчистен от наносите и бе изработен опит да бъде засят още веднъж с трева. Проектът бе финансиран от БФС, само че и до ден сегашен има незавършени неща по съблекалните. За да могат тук да се организират обаче публични спортни празници, би трябвало още доста да се направи от община Харманли и локалното кметство.
В другият мач от събота, водачът АФК Хасково прибави нови три точки към актива си, откакто победи с 1:0 състава на Бенковски (Симеоновград). Голът за хасковлии вкара Христо Христов в 19-ата минута. Миналата седмица СТК към Оценка за съвместимост на БФС присъди и служебни 3 точки на тима за мача в Тунджа (Срем). Там домакините изпратиха писмо, че не могат да съберат футболисти за срещата.
В другите дуели от кръга: Любимец 2018 и Топлика приключиха 1:1, при същия резултат пристигна и края на мача сред Стамболово и Раковски (Ивайловград). Отборът на Сакарски състезател победи като посетител Извор с 0:3, а Хеброс 1921 надделя с 1:0 Любимец 2000./Марица