За нас, българите, чувството за суверенитет и здрав разум са

...
За нас, българите, чувството за суверенитет и здрав разум са
Коментари Харесай

Иво Христов: Трябва да избегнем въвличането на България в тази война

За нас, българите, възприятието за суверенитет и здрав разсъдък са силата, която може да ни спре да влезем през вратата към Трета международна война. Опасявам се обаче, че вратата към такава война не е просто открехната, а това е първият епизод от събития, които някой ден историците ще нарекат Трета международна война, това съобщи в предаването " Денят стартира с Георги Любенов " по Българска национална телевизия евродепутатът от Българска социалистическа партия Иво Христов.

Той разяснява, че събитията ескалират, икономическата война към този момент е световна.

Всички военни по света в невралгичните зони са в нараснала подготвеност. По думите му има висок риск тези събития да ескалират до пълномащабна война.

Христов изрази опасения, че настоящето държавно управление е допустимо да няма задоволителен нюх за суверенитет.

" Виждаме нещастието на украинските бежанци, които идват у нас. Ние не желаем тази орис. Трябва да окажем оптимално филантропично подпомагане на тези бедстващи хора и да имаме здрав разсъдък да избегнем въвличането на България в тази война ", означи той.

Иво Христов уточни, че войната в Украйна е подготвяна целеустремено и Русия не е единственият провинен. Международният правов ред рухва дефинитивно с тази война.

" Тази война е първият драматичен епизод, само че той може да прерасне в голям брой такива. Знаете, че Съединените щати се притесняват от това, че Китай може да пожелае да причисли Тайван към своята територия.

Байдън направи едно озадачаващо изявление, че Третата международна война няма да стартира от Украйна. В този смисъл ние, българите, би трябвало да сме доста бдителни към личната си орис. Ние нямаме териториални искания към никого от съседите си, само че сме една институционално и стопански слаба страна, която се намира на кръстопътя на ветровете и би трябвало да се обединим към концепцията за суверинитет и да пазим територията и хората си ", акцентира той.

Христов изрази опасения, че настоящето държавно управление е допустимо да няма задоволителен нюх за суверенитет.

" Виждаме нещастието на украинските бежанци, които идват у нас. Ние не желаем тази орис. Трябва да окажем оптимално филантропично подпомагане на тези бедстващи хора и да имаме здрав разсъдък да избегнем въвличането на България в тази война ", означи той.

Иво Христов уточни, че войната в Украйна е подготвяна целеустремено и Русия не е единственият провинен. Международният правов ред рухва дефинитивно с тази война.

" Тази война е първият драматичен епизод, само че той може да прерасне в голям брой такива. Знаете, че Съединените щати се притесняват от това, че Китай може да пожелае да причисли Тайван към своята територия. Байдън направи едно озадачаващо изявление, че Третата международна война няма да стартира от Украйна. В този смисъл ни, българите, би трябвало да сме доста бдителни към личната си орис. Ние нямаме териториални искания към никого от съседите си, само че сме една институционално и стопански слаба страна, която се намира на кръстопътя на ветровете и би трябвало да се обединим към концепцията за суверинитет и да пазим територията и хората си ", акцентира той.

По думите на Христов, Европа взе участие в играта по обезчестяване и занемаряване на Украйна.

„ В последните дни всички западни политици се отхвърлиха от правилото на отворените порти, който звучеше по този начин: „ Украйна е добре пристигнала в НАТО. “ Ако бяха размислили над този принцип, който е алена линия за Русия, можехме да си спестим цялата тази покруса. Но той беше развяван до последно. Това е нашето безразсъдство, което също е част от аргументите за войната. Разбира се, това не извинява Русия, която натисна спусъка. Но ние не сторихме нищо и не проявихме предпочитание за разговор. “

Евродепутатът е на мнение, че Европа ще пострада доста тежко от този спор: „ Загубата на суровинната база – Русия – ще направи европейската стопанска система неконкурентна, а още по-страшни са политическите последици от икономическата рецесия. Богатите страни ще търсят да запазят благосъстоянието си, ще се възродят протекционистките рефлекси. Всеки ще гледа да пази стопанската система и трудовия си пазар. Принципът на солидарността, който сплотява Европейски Съюз, ще би трябвало да издържи на този трус, което не е несъмнено. “

„ Двете служебни държавни управления с министър председател Стефан Янев зададоха един сполучлив модел на ръководство – на леви и десни, в името на значими национални цели. След това разнообразни министри се впуснаха в свои планове. Двама от тях са в сегашната ръководеща коалиция, военачалник Янев към този момент не е, само че наподобява и той приготвя подобен “, разяснява Христов, и изрично отхвърли основаването на тези планове да се е случило с подтик от президента.

„ Видно е даже и от кадровата политика на настоящето държавно управление, което в профил администрацията на служебното, с цел да назначи хора от своите партии. Кадруването стана приоритет в активността на държавното управление, вместо заложените политики, което породи оскърбление у хората “, сподели още Христов.

„ Продължаваме промяната “ продължава да бъде по-скоро политическо НЛО, което декларира неразбираеми тези, само че демонстрира, да вземем за пример, един непремерен възторг във връзка с присъединението на Северна Македония към Европейски Съюз. Това буди закономерно запаси у доста хора, които познават българската история и имат нюх за суверенитет и дълготрайно мислене.

„ Продължаваме промяната “ би трябвало да покажат и своята самостоятелност. В тази рецесия доста би трябвало да внимаваме да не се превърнем в нейна първа редица, най-изложена на провали. “

Иво Христов отхвърли за следващ път изказванията, че се приготвя да бъда водач на политически план: „ Нямам персонални политически упоритости. Ако се основава ново придвижване, единствено престижът на президента може да бъде от изгода и възстановителен за българския политически живот. Той може да активизира здравомислещи хора към българофилски правила. Доказаха го двете служебни държавни управления. Това деяние е в неговите ръце. “

Евродепутатът посочи, че не може да каже нито по кое време, нито дали въобще това ще се случи.

„ Не виждам от кое място другаде може да пристигна обновителна сила за българския политически живот. Видно е, че очакванията, вложени в „ Продължаваме промяната “, се изчерпват. “

Сътресенията в ръководещата коалиция Христов разяснява по този начин: „ В обединението преобладават десните партии. Ако ГЕРБ влезе на мястото на Българска социалистическа партия, това ще бъде цялостен провал на този кабинет и внезапен обратен тласък обратно. Левицата би трябвало да бъде част от всяко бъдещо ръководство, тъй като България е нехайна към обществените потребности. Има толкоз бедстващи хора. Левицата има своето място в ръководството, в един кабинет би трябвало да има ляв стожер. “

Източник: epicenter.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР