За малко Айнтрахт (Франкфурт) да се изложи в прощалния си

...

Айнтрахт беше на крачка от провал срещу последния

За малко Айнтрахт (Франкфурт) да се изложи в прощалния си дуел за сезона в немския хайлайф. На своя терен “орлите” водеха безапелационно с 3:0 против последния в класирането Падеборн 07, само че в края едвам не позволиха равнене. Срещата приключи 3:2, като гол на новобранеца в последната минута не беше зачетен поради засада.

С този триумф Айнтрахт финишира на девета позиция, като остана на 4 точки от място в Лига Европа. Падеборн пък изпада, откакто за 34 кръга стигна единствено до 4 победи.

Себастиан Роде (9’) вкара за 1:0 след неточност на двама играчи на противника, които се сблъскаха. Андре Силва (33’) удвои преди почивката, а след нея се разписа и Баст Дост (52’). Гостите бързо понижиха - посредством Мохамед Драгер (55’), а в 75-ата минута интригата се върна, когато прецизен беше и Свен Мичел.

Все отново отборът от Франкфурт удържа задатъка си и се поздрави с победа за край. СТАТИСТИКА

КЛАСИРАНЕ Бундеслига 34 кръг, събота 27 юни  Айнтрахт Франкфурт 3:2краен резулат  Падерборн