Ювентус загуби за втори път в италианското първенство този сезон.

...

Ювентус с втора загуба в Италия

Ювентус загуби за повторно в италианското състезание този сезон. Шампионите паднаха с 1:2 при гостуването си на Наполи в мач от 21-ия кръг на Серия А. Лоренцо Инсине несъмнено беше най-важната фигура за домакините, откакто беше в основата на първия гол и самичък вкара втория по доста хубав метод. Пьотър Жиелински откри, а Кристиано Роналдо подсети за себе си с попадението в края на мача. Това е първа победа за Наполи над този съперник вкъщи от 2015-а година. Мачът беше специфичен за треньора на Юве Маурицио Сари, който преди време водеше Наполи, а локалните почитатели не му икономисаха отрицателното си отношение. Темпото през цялото време не беше ниско, само че първата добра опция пристигна в 20-ата минута за Наполи, когато Марио Руи се вклини пред дъгата, само че ударът му мина над горната греда. Наполи в тези минути сподели неповторим синхрон в отбрана и по този начин „ Старата госпожа “, въпреки и да разчиташе в офанзива на Роналдо, Дибала и Игуаин не съумя да насочи нито един прецизен удар за цяло полувреме. Второто полувреме стартира с травма на Миралем Пянич, заместен от Адриен Рабио. В 53-ата минута Роналдо вкара топката във вратата, само че попадението след пас на Дибала беше анулирано поради засада. В 63-ата минута Наполи поведе в резултата след контраофанзива, като в предходната офанзива Игуаин насочи мощен удар по диагонала. За Наполи се разписа Пьотър Жиелински, който беше най-бърз при добавката. Лоренцо Инсиние изстреля подла топка, която падна тъкмо пред вратаря. Полякът Шчесни мазета, само че тъкмо против нахлуващия си съотечественик, който я прати в мрежата. Пет минути по-късно вратарят Алекс Мерет измъкна топката пред краката на Бонучи, откакто Игуаин му смъкна топката с глава. Ювентус опита много неща, с цел да изравни, само че в 86-ата минута Лоренцо Инсине вкара за 2:0. Хосе Кайехон центрира от дясно, топката падна идеално на Инсине, който акробатично стреля. Топката леко се отклони в обувката на Матайс де Лихт и влезе в мрежата на Шчесни. Само две минути по-късно Кристиано Роналдо върна едно попадение. Това е 14-и гол в границите на 2 месеца за португалеца и също по този начин негов 8-и ефективен мач поред. Кристиано получи дълъг пас зад тила на Ди Лоренцо, изпревари го и прокара топката под вратаря Алекс Мерет, който излезе да го посрещне.