Ювентус загуби домакинството си на Интер с 0:1 и се

...

Интер излъга Ювентус и продължава борбата за титлата

Ювентус загуби семейството си на Интер с 0:1 и се отдалечи още повече от първото място в Серия А.

Единственото попадение осъществя Хакан Чалханоглу от дузпа в края на първото полувреме. Самата обстановка породи много разногласия и от двете страни. Съдията отсъди дузпа за Интер, откакто гледа на ВАР нарушаване на Мората против Дензъл Дъмфрис.

В 34-та минута Мануел Локатели се контузи и беше сменен наложително от Денис Закария.

Наказателният удар беше изпълнен от Чаханоглу, само че той пропусна, при паниката в опит да почисти топката играчите на Ювентус си означиха автогол. Той обаче беше анулиран поради нарушаване в офанзива на Чалханоглу крещу Данило. След доста разногласия от страна на Интер, обстановката закупи поврат. Съдията отсъди пребиване на наказателния удар, тъй като Матайс Де Лихт беше влезнал в наказателното поле преди Чалханоглу да извърши. При втория опит турският халф на Интер не сгреши и откри резултата.

Със загубата Ювентус изгуби шансове за купата в Италия. Тимът е четвърти с 59 точки, а водачът Милан е с 66 точки шест кръга преди края на сезона. Интер пък се завърна в битката за купата с 63 точки на третото място, само че и с мач по-малко.

Източник: trafficnews.bg