Ювентус върна интригата в битката за титлата в Серия А,

...

Ювентус върна интригата в битката за титлата след грешка срещу новаци

Ювентус върна интригата в борбата за купата в Серия А, откакто приключи 0:0 при гостуването на СПАЛ в мача от 29-ия кръг на италианското състезание.

Квадво Асамоа насочи удар от въздуха от границата на наказателното поле на СПАЛ в 37-та минута, само че топката мина над напречната греда на вратата на Алекс Мерет.

Пауло Дибала стреля от фаул в 45-та минута, само че топката мина над напречната греда в навън.

Дибала бе близо да се разпише в 55-та минута, когато стреля, само че топката мина на сантиметри настрана от десния дирек на вратата на домакините.

Дъглас Коста центрира доста добре в наказателното поле на СПАЛ, където Марио Манджукич бе оставен непокрит и стреля с глава, само че настрана от вратата на Мерет.

Мерет направи доста положително избавяне в 88-та минута, когато отрази удара на Алекс Сандро.

След това тъждество Ювентус е водач със 75 точки, до момента в който втория Наполи е със 70 точки, само че и мач по-малко. Неаполитанците са домакини на Дженоа и могат да понижат изоставането си от „ бианконерите “ на две точки при победа. СПАЛ е тъкмо над зоната на изпадащите с 25 точки.