Ювентус спечели безпрецедентна осма Суперкупа на Италия, след като победи

...

Роналдо си подари първия трофей с екипа на Ювентус

Ювентус завоюва невиждана осма Суперкупа на Италия, откакто победи Милан с минималното 1:0 в Саудитска Арабия.

Единственото попадение на стадион "Крал Абдула Спорт Сити " в Джеда осъществя суперзвездата на "бианконерите " Кристиано Роналдо, а малко след него "росонерите " останаха с човек по-малко поради пряк червен картон на Франк Кесие, съобщи Дир.бг.

Проблем за Милан бе, че основният изпълнител Гонсало Игуаин пропусна конфликта поради травма.

Срещата стартира с рисков удар на Дъглас Коща, който мина на сантиметри от вратата.

После Жоао Кансело насочи неакуратен шут, а гол на Блейз Матуйди бе анулиран вярно поради засада.

В края на първото полувреме Кристиано Роналдо насочи хубав удар със странична ножица, само че топката мина малко над вратата.

Най-добрият късмет за Милан добре при започване на втората част, когато Патрик Кутроне насочи мощен шут срещнал гредата. Тази обстановка можеше да обърне развоя на срещата, само че "росонерите " нямаха шанс.

Така се стигна до 61-та минута, когато Миралем Пянич насочи съвършено центриране към Роналдо и португалецът осъществя от близко с глава, изпреварвайки вратаря.

Снимка: Guliver / Getty Images
Източник: slava.bg