Ювентус продължава отличното си представяне в Серия А от началото

...

Бижуто "Дибала" блесна за "Ювентус" при нова победа

" Ювентус " продължава отличното си показване в Серия " А " от началото на сезона и записа четвърта поредна победа. Този път тя пристигна при гостуването на " Сасуоло " с 3:1. Лаврите за триумфа ще обере Пауло Дибала, който означи хеттрик в своя мач номер 100 с екипа на " Старата Госпожа ".

В състава на Масимилиано Алегри се завърнаха измежду титулярите Марио Манджукич и Джорджо Киелини, чийто травми отшумяха. Логично, гостите откриха надзор върху срещата от самото й началото беше въпрос на време по кое време ще открият резултата. Стори го Пауло Дибала в 16 - тата минута с красиво осъществяване от отдалеченост.

Второто полувреме стартира по замайващ метод за " бианконерите " - нов гол на Дибала, този път той вкара с върха на обувката си в 49 - тата минута. Секунди по-късно Ювентус инкасира 9 - тото си попадение в 6 мача от началото на сезона във всички шампионати. Матео Политано имаше лесната задача да прати топката във вратата. Надеждите на домакините за поврат секнаха в 63 - тата минута. Тогава Дибала оформи хеттрика си с изтънчено осъществяване от директен свободен удар.

Така 3 години и половина по-късно " Ювентус " още веднъж вкара в 4 следващи мача най-малко 3 гола. Успешната серия на " Старата госпожа " против " Сасуоло " е налице. Торинци имат 7 победи, 1 тъждество и 1 загуба в 9 дуела против " зелено-черните ".

С успеха " Ювентус " се изравнява с " Интер " на върха в класирането на Серия " А " с по 12 т. от 4 мача. " Сасуоло " остава единствено с 1 т. от същия брой дуели.
Източник: btvnovinite.bg