Ювентус постигна своя трети пореден успех в Серия А. Този

...

Ювентус се справи с последния в Калчото, Джиджи Буфон с историческо постижение

Ювентус реализира своя трети следващ триумф в Серия " А ". Този следобяд " Старата госпожа " се оправи с последния СПАЛ, надделявайки го с минималното 1:0. По този метод селекцията на Маурицио Сари краткотрайно измести Интер от първото място в Калчото. По-късно довечера " нерадзурите " гостуват на Сампдория.

Двубоят на " Алианц Стейдиъм " ще бъде запомнен с историческия връх подложен от Джиджи Буфон. Днес именитият пазач изигра своя мач №903 за " бианконерите ", с което се трансформира в безспорен №1 по този индикатор в Калчото.
 Снимка 445038
Източник:

Самият дуел предложи мач на една врата, в който Юве пропусна извънреден на брой положения пред храбрия Етрит Бериша.

Първото попадение падна тъкмо преди почивката, когато Миралем Пянич за следващ път показва страхотното си умения да шутира голово от междинна отдалеченост. В 78-ата минута пък Кристиано Роналдо беляза завръщането си на терена след травма с прецизен изстрел в мрежата на СПАЛ. Португалецът получи чудесно центриране от Дибала и с глава оформи крайния резултат.

В идващия кръг на Ювентус следва огромно дерби с Интер. СПАЛ пък ще мери сили с Парма.