Ювентус победи у дома тима на Дженоа с 1:0 в

...

Ювентус победи тима на Гълъбинов

Ювентус победи вкъщи отбора на Дженоа с 1:0 в последна среща от 21-ия кръг на италианското състезание. Едно полувреме за гостите изигра българският нападател Андрей Гълъбинов.

„ Старата госпожа” откри резултата още в 16-ата минута, когато Дъглас Коста се разписа след скоростна офанзива и подаване на Марио Манджукич. Гълъбинов влезе в игра при започване на второто полувреме, заменяйки Лука Ригони.

„ Бианконерите” имаха няколко положителни благоприятни условия за още голове, само че с положителни изяви се регистрира стражът на „ грифоните” Матия Перин. Дженоа не съумя да затрудни първенците и записа първа загуба от пет мача в калчото.

Ювентус продължава преследването на Наполи в яростна борба за купата. Неаполитанците са първи във краткотрайното класиране с актив от 54 точки, до момента в който Ювентус е на второ място с точка по-малко. „ Старата госпожа” записа пета поредна победа в Серия А.
Източник: fakti.bg