Ювентус победи Лацио с 3:1 в мач от 26-ия кръг

...

Ювентус подчини Лацио

Ювентус победи Лацио с 3:1 в мач от 26-ия кръг на Серия А. Хоакин Кореа (14) даде задатък на " римските орли ", а Адриен Рабио (39) възвърне равенството. В началото на втората част " бианконерите " реализираха цялостен поврат след две попадения на Алваро Мората (57, 60). Испанецът осъществя хубав гол, а по-късно оформи и крайния резултат от дузпа.

По този метод Ювентус събра актив от 52 точки, доближавайки се на една от втория Милан. От своя страна Лацио остава седми с 43.

" Бианконерите " упражниха напън в първите минути на срещата, само че " римските орли " донесоха първата заплаха в срещата. Мохамед Фарес се пребори за топката в центъра, след което напредна и насочи компактен изстрел, само че топката прелетя над напречната греда.

В 9-ата минута Сергей Милинкович-Савич бе покрай откриването на резултата, само че сръбският футболист стреля от директен свободен удар около левия непряк дирек.

Домакините бяха по-активният тим, само че отбраната пред Пепе Рейна се оправи с натиска, а от своя страна гостите продължиха да основават рискове посредством бързи контраатаки.

В 14-ата минута Лацио откри резултата. Хоакин Кореа се възползва от неточност при изнасянето на топката, напредна в половината на домакините, след което залъга Мерих Демирал и стреля неспасяемо в долния десен ъгъл.

Шест минути по-късно Сергей Милинкович-Савич стреля от границата на наказателното поле, само че Войчех Шчесни мазета уверено топката от долния ляв ъгъл. Малко по-късно полският пазач улови и изстрел на Луис Алберто.

Ювентус притисна противника си в личната му половина, само че играчите на Андреа Пирло не успяваха да се оправят със сгъстената отбрана пред Пепе Рейна.

В 31-ата минута Аарън Рамзи опита от отдалеченост да преодолее испанския вратар, само че изстрелът на уелсеца мина около вратата. Шест по-късно Алваро Мората имаше отличен късмет да възвърне равенството, само че ударът му с глава мина покрай левия непряк дирек.

В 39-ата минута " бианконерите " въпреки всичко стигнаха до изравнителното попадение. Адриен Рабио бе изведен в наказателното поле и с хубав изстрел в близкия ъгъл осъществя.

Лацио можеше да се отдръпна с гол задатък на почивката, само че изстрелът на Мохамед Фарес мина около левия непряк дирек.

Домакините стартираха нападателно втората част и в 49-ата минута Федерико Киеза принуди Пепе Рейна уверено да избива в ъглов удар.

Три по-късно " римските орли " бяха покрай нов гол във вратата на Войчех Шчесни, само че изстрел с глава на Сергей Милинкович-Савич срещна напречната греда.

В 57-ата минута Ювентус стигна до поврат. Федерико Киеза открадна топката в средата на терена и подаде към Алваро Мората. Испанецът напредна в наказателното поле и с хубав изстрел в горния десен ъгъл осъществя.

Две минути по-късно " бианконертие " получиха дузпа за нарушаване на Сергей Милинкович-Савич против Аарън Рамзи. Зад топката застана Алваро Мората и с удар в долния ляв ъгъл осъществя.

Домакините продължиха да работят по-агресивно в предни позиции и в 66-ата минута Федерико Киеза насочи изстрел от границата на наказателното поле, само че Пепе Рейна улови.

В 70-ата минута в игра за Ювентус е появи и Кристиано Роналдо. Пет минути по-късно португалецът не бе този, който сътвори нова заплаха, а Чиро Имобиле. Италианският нападател стреля от отдалеченост, принуждавайки Войчех Шчесни да боксира уверено. Малко по-късно Хоакин Кореа имаше отлична опция да осъществя втория си гол в мача, само че изстрелът му мина около левия непряк дирек.

В последната минута от постоянното време Мохамед Фарес насочи компактен изстрел от границата на наказателното поле, след което топката мина рисково покрай десния непряк дирек. Това бе и последното по-интересно деяние в дуела.

В останалите дуели от Серия А, играли се през вчерашния ден, Беневенто и Специя приключиха наедно 1:1, а Удинезе завоюва семейството си на Сасуоло с 2:0.
Източник: fakti.bg