Ювентус победи Каляри с 2:0 на „Алианц Стейдиъм“ в мач от

Ювентус победи Каляри с 2:0 на „Алианц Стейдиъм“ в мач от ...

Кристиано Роналдо изкачи Ювентус на втората позиция в Серия А.

Ювентус победи Каляри с 2:0 на „Алианц Стейдиъм“ в мач от 8-ия кръг на Серия А и се изкачи на втората позиция в класирането на точка зад лидера Милан. Успехът бе изкован през първото полувреме и голяма заслуга за него има Кристиано Роналдо, който отбеляза и двете попадения. Първо в 38-ата минута португалецът откри резултата за "бианконерите", а четири по-късно удвои преднината за тима си.

Двата отбора не губиха време в разузнаване и стартираха с нападенията. В първите минути на срещата домакините опитаха да овладеят контрола на топката, но гостите отговориха с две опасни атаки по левия фланг.

Постепенно Ювентус упражни натиск и се настани в половината на Каляри. В 9-ата минута Алваро Мората нахлу в наказателното поле, но пасът му към Кристиано Роналдо бе пресечен от защитник в жълто.

В 11-ата минута "бианконерите" организираха отлична атака чрез Адриен Рабио. Французинът подаде към Алваро Мората, който веднага продължи към Федерико Бернардески в наказателното поле. Италианският национал стреля в близкия ъгъл и реализира, но попадението му бе отменено заради засада на испанеца.

Четири минути по-късно бе отправен и първият точен удар в мача. Адриен Рабио реши да изненада Алесио Краньо от дистанция, но изстрелът на французина бе слаб и вратарят на гостите улови.

Натискът на Ювентус продължи и Федерико Бернардески отправи удар от въздуха, но топката прелетя над напречната греда.

В следващите минути играта се пренесе изцяло в половината на Каляри, а единствено Джанлуиджи Буфон бе в тази на "бианконерите". В 26-ата минута след изпълнение на ъглов удар, Алваро Мората бе оставен непокрит, но изстрелът му с глава премина над вратата.

Три минути по-късно Хуан Куадрадо подаде към Деян Кулушевски в наказателното поле. Шведът веднага отправи изстрел, но топката премина покрай десния страничен стълб.

В 36-ата минута Хуан Куадрадо центрира от фаул в наказателното поле, защитата на гостите се справи, но отбитата топка попадна във Федерико Бернардески. Италианецът стреля от дистанция, но в средата на вратата и Алесио Краньо улови.

Две минути по-късно Ювентус откри резултата. Алваро Мората подаде към Кристиано Роналдо в наказателното поле. Португалецът задържа, залъга двама защитници и реализира в левия ъгъл.