Ювентус победи Емполи с 4:0 в мач от 11-ия кръг

...

Ювентус записа убедителна победа срещу Емполи

Ювентус победи Емполи с 4:0 в мач от 11-ия кръг на Серия А. Головете за домакините означиха Мойс Кийн, Уестън МакКени и на два пъти Адриен Рабио.

Още в 8-та минута Мойс Койн получи страховит пас от Филип Костич, а италианският нападател засече топката, с цел да я прати в долния ляв ъгъл - 1:0. В 32-рата минута Матиа Дестро имаше страховит късмет и пространство в наказателното поле, откакто овладя фино подаване, само че ударът в средата на задачата бе елементарно избавен от Шчесни. В последната офанзива за първото полувреме Марко Пяца от Емполи надскочи отбраната в наказателното поле, само че изстрелът му с глава прелетя малко настрана от лявата греда.

В 56-та минута Хуан Куадрадо изпрати отлично центриране от ъгловия удар и Уестън МакКени надскочи отбраната, вкарвайки страховит гол с глава под напречната греда. Душан Влахович секунди по-късно искаше дузпа, само че съдията даде знак играта да продължи. В 65-та минута гол на Кийн бе анулиран заради засада. Осем минути преди края на срещата Хуан Куадрадо още веднъж извърши превъзходен корнер, а Адриен Рабио заби топката с глава в мрежата на Емполи - 3:0. В 94-та минута Даниело даде страховит пас към Рабио, който невъзмутимо приключи, с цел да направи резултата 4:0.

След тази победа Ювентус към този момент са 7-ми с 19 точки, до момента в който Емполи са 11-ти с актив от 11 пункта.