Ювентус победи Дженоа с минималното 1:0 в мач от 21-ия

...

Ювентус мина пестеливо през Дженоа, Гълъбинов с жълт картон

Ювентус победи Дженоа с минималното 1:0 в мач от 21-ия кръг на Серия " А ". С триумфа " бианконерите " на Масимилиано Алегри продължиха да са една точки водача във краткотрайното класиране - Наполи.

До момента неаполитанците са на върха с 54 точки, до момента в който хегемонът в последните години е с 53.

Единственото попадение в мача през днешния ден осъществя Дъглас Коща, който се разписа в 16-ата минута. Бразилецът може да се каже, че самичък създаде гола си. Той се пребори за топката в половината на противника, продължи с подаване към Марио Манджукич, който секунди по-късно върна кълбото към бързоногото крило на метри от голлинията - 1:0 за Ювентус!

През второто полувреме в игра за гостите се появи българският национал Андрей Гълъбинов, само че и той не съумя да помогне на Дженоа да стигне най-малко до равенството. Вместо това родният таран си изкара жълт картон минути преди края на срещата.

Ювентус - Дженоа 1:0

1:0 Дъглас Коща 16`