Ювентус напълно очаквано намери място сред полуфиналистите за Купата на

...

Ювентус е на 1/2-финал за Купата на Италия след разгром срещу СПАЛ

Ювентус изцяло предстоящо откри място измежду полуфиналистите за Купата на Италия. " Старата госпожа " имаше елементарен чоп за четвъртфиналите и с лекост надигра втородивизионния СПАЛ с 4:0.

Скромният конкурент разреши на Андреа Пирло да опитва със своя състав, даже оставяйки отвън групата звездата Кристиано Роналдо.

Юве започва вихрено и поведе още в 16-ата минута, когато Алваро Мората беше прецизен от дузпа, която бе отсъдена след преразглеждане с ВАР за нарушаване против Рабио. Испанецът резервира самообладание и завоюва самостоятелната борба със стража на гостите Етрит Бериша.

Фланговият защитник Джанлука Фработа несъмнено ще запомни този мач, защото осъществя своя първи гол с мъжкия отбор на " бианконерите ". Футболистът с №38 получи подаване от Кулушевски и с обмислен изстрел удвои торинската преднина.

На полувремето Андреа Пирло бе заставен да извърши насилствена промяна, като контузеният Федерико Бернардески бе сменен от младия Алесандро Ди Пардо.

След няколко пропуща по-рано, името си измежду голмайсторите справедливо добави и шведският национал Деян Кулушевски. Нападателят откри нужното пространство след пас на Киеза и оформи крайния резултат.

До края " Старата госпожа " имаше още няколко обстановки за гол, а Феде Киеза беше задоволително толерантен, с цел да се разпише, въпреки и в 94-ата минута,

Ветеранът Джиджи Буфон получи късмет да бъде титуляр за Юве в турнирния дуел и съумя да резервира мрежата си суха.

В спор за място на финала, Ювентус ще се изправи против историческия си противник - Интер.
Източник: fakti.bg