Ювентус и Тотнъм завършиха наравно 2:2 в първия мач между

...

"Тотнъм" си тръгна от Торино непобеден, вкара два безценни гола

" Ювентус " и " Тотнъм " приключиха наедно 2:2 в първия мач сред двата отбора от 1/8-финалите на Шампионска лига, игран в Торино. Така англичаните си потеглиха непобедени от Италия, а двете попадения на непознат терен усилват доста възможностите на " шпорите " за продължение напред.

" Ювентус " стигна до задатък от 2 гола още в 9-ата минута. Гонсало Игуаин откри резултата във 2-ата минута с хубав удар от придвижване, а 7 по-късно, още веднъж той, повиши на 2:0 от дузпа.

Гостите понижиха изоставането си в 35-ата минута, когато Деле Али изведе чудесно Хари Кейн и последният преодоля Буфон с лекост.

В самия завършек на първата част за " Юве " бе отсъден втори углавен удар, Игуаин обаче разтресе напречната греда.

След почивката " Тотнъм " бе по-активен и в 71-ата минута Кристиан Ериксен прати топката в мрежата зад Буфон след интелигентно осъществяване на директен свободен удар.

До края на срещата нямаше чисти голови положения и пред двете порти. По този метод " Тотнъм " записа отличен турнирен резултат и гледа решително към реванша на " Уембли " след две седмици.