Ювентус и Милан завършиха 0:0 в Торино в полуфиналния им

...

Ювентус изпусна да победи Милан, но все пак ще играе финал за Купата на Италия

Ювентус и Милан приключиха 0:0 в Торино в полуфиналния им реванш от шампионата за Купата на Италия. Първата среща преди спирането на сезона поради пандемията от ковид също бе приключила без победител, само че въпреки всичко с голово тъждество 1:1 през февруари, което облагодетелства „ бианконерите “ поради попадението на непознат терен, което ги класира за финала.

Два бяха основните моменти през първата част. Първо Кристиано Роналдо пропусна дузпа в 16-ата минута, пращайки топката в гредата, а наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Андреа Конти. В първия миг съдията Даниеле Орсато не видя това, само че след намесата на VAR уточни бялата точка.

Буквално секунди след пропуща на Роналдо гостите останаха с човек по-малко поради извънредно жестоко нарушаване на Анте Ребич. Хърватинът подвигна доста високо крайници си и фаулира жестоко Данило, а Орсато реши да даде пряк червен картон на нападателя.
Източник: fakti.bg