Ювентус 0 : 1 Виляреал 78′ ГОООЛ! Жерар Морено открива

...

Ювентус - Виляреал, гостите повеждат от дузпа, старата госпожа е изправена до стената

Ювентус

0: 1

Виляреал
 78′
ГОООЛ! Жерар Морено открива резултата! Шчесни усети ъгъла и докосна топката, само че тя въпреки всичко влезе в мрежата му! 0:1!
77′
Дузпа за Виляреал! Жерар Морено ще извършва!
76′
Сериозни искания за дузпа от страна на гостите! Реферът отива да прегледа обстановката!
70′
Мачът навлиза в стадий, в който и двата тима не желаят да рискуват. Припомняме, че първият мач приключи при резултат 1:1 и при тъждество и през днешния ден - то ще станем очевидци на продължения.
65′
Унай Емери прави и втора смяна. Йереми Пина отстъпва мястото си на Самуел Чуквуезе
64′
Франсис Коклен влиза на мястото на Тригерос
59′
Мощен шут на Рабио от отдалеченост, възпламени ръкавиците на Рули, само че стражът се оправи и с този снаряд!
53′
Втората част стартира като първата - без забавни положения пред двете порти. Затишие пред стихия? Предстои да забележим...
 Снимка 567070
Източник:
45′

45′
ИГРАТА Е ПОДНОВЕНА!
45′
Без нито минута продължение - КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!
35′
Отново късмет за Влахович! След осъществяване на корнер, топката доближи до него и той нанесе изстрел с глава, само че Рули още веднъж е заключил вратата си!
 Снимка 567069
Източник:
31′
След сериозния напън на домакините в последните 20-сетина минути, в този момент гостите съумяха да забавят темпото на играта и даже дадоха отговор с два рискови изстрела отдалеко, само че нищо рисково за Шчесни.
22′
Греда за Юве! Де Шилио центрира в наказателното поле на гостите, Влахович засече с левачката и натресе страничния дирек на вратата! Виляреал още веднъж оцеля!
 Снимка 567067
Източник:
19′
Влахович! Страхотен удар на сърбина от към 30 метра, само че Рули още веднъж показва класа и отрази и този изстрел! Обрачът към вратата на " жълтата подводница " се стяга...
11′
Шанс за Юве! Куадрадо достави добра топка в наказателното поле на гостите, Мората бе оставен непокрит на задна греда и нанесе мощен удар с глава, само че стражът на Виляреал показва прелестен инстикт и избави първата заплаха пред своята врата!
 Снимка 567068
Източник:
7′
Спокойни първи минути на " Алианц Стейдиъм ", двата отбора към момента опипват почвата и не подхващат никакви по-рискови дейности.
1′

1′
НАЧАЛО НА МАЧА!
Състав 1 Шчесни В. 13 Рули 5 Артур 3 Албиол 11 Куадрадо Х. 25 Орие 6 Данило 6 Капу 4 Де Лихт 15 Данджума 2 Де Шилио 12 Еступинан 27 Локатели 17 Ло Селсо 9 Мората 5 Парехо 25 Рабио 21 Пино 24 Ругани 4 П. Торес 7 Влахович 14 Тригерос Треньор Масимилиано Алегри У. Емери Резерви 20 Бернардески 24 Педраса 3 Киелини 1 Асеньо 10 Пауло Дибала 11 Чуквуезе 18 Мойс Кийн 19 Коклен 47 Мирети 16 Б. Диа 17 Пелегрини 8 Х. Фойт 36 Перин 23 М. Гомес 23 Пинсолио 10 Ибора 22 Манди 2 Марио Гаспар 7 Морено 20 Пеня
Ювентус приема Виляреал на " Алианц Стейдиъм " в Торино в реванш от осминафиналите на Шампионска лига. Въпреки отличната си форма в Серия А и положителния резултат (1:1) от първата среща, " бианконерите " се нуждаят от триумф против " жълтата подводница ".

През уикенда торинци надделяха Сампдория с 3:1 и се приближиха до водачите - Милан, Наполи и Интер. Тимът на Масимилиано Алегри е непобеждаван в 12 следващи мача, което сигурно дава съществени мотиви за оптимизъм. В последните си 10 срещи Юве е позволил едвам четири гола, макар непълния кадрови капацитет на отбора.

Алегри не може да разчита на продължително контезените Федерико Киеза и Уестън МакКени, а едно от зимните попълнения Денис Закария е под сериозна въпросителна. Един от стълбовете в защита Леонардо Бонучи също е с контузия. Добрата вест за експерта от Ливорно пристигна преди броени дни, когато капитаните на отбора Пауло Дибала и Джорджо Киелини се включиха пълноценно в подготвителния развой.

Виляреал стабилизира представянето си в Ла Лига след неуверения старт през август, септември и октомври. В последния мач на " жълтата подводница ", прецизен бе Дани Парехо, който донесе триумфа с 1:0 над Селта Виго. Именно халфът донесе и равенството в първата среща за отбора на " Естадио де ла Серамика ".

Ситуацията с защитата при испанците е огледална с тази при Юве - опитния централен бранител Раул Албиол е навън. Пако Алкасер и Алберто Морено също няма да могат да оказват помощ на своите съотборници в Торино, а още трима футболисти ще държат на тръни Унай Емери до последно - това са Хуан Фойт, Етиен Капу и Жерард Морено.