Юта надигра отново Голдън Стейт, Хюстън постави рекорд по тройкиОтборът

...

Юта надигра отново Голдън Стейт, Хюстън постави рекорд по тройки

Юта надигра още веднъж Голдън Стейт, Хюстън сложи връх по тройки
Отборът на Юта Джаз реализира втори триумф над Голдън Стейт Уориърс в постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация.,,Джазмените “ се постановиха с 108:103 вкъщи над първенците, с цел да им нанесат 11-та загуба през актуалната акция. Двубоят стартира по-добре за домакините, които се оправиха чудесно в отбрана и ограничаха,,воините “ до 21 точки в първата четвърт.

Във втората възпитаниците на Стив Кър играха по-добре, като на огромната отмора изоставаха с точка – 56:55. В третата и четвъртата картината бе идентична, като Джаз в последна сметка удържа финалния взлом на гостите и реализира значимия триумф.

Над всички за спечелилите бе френският център Руди Гобер, който записа дабъл-дабъл - 17 точки и 15 битки. Джо Ингълс добави 20, а Джей Краудър се регистрира също с дабъл-дабъл от пейката – 18 точки и 11 битки. За Уориърс Стеф Къри вкара 32, а Кевин Дюрант 30, само че техните старания не доведоха първенците до крайната победа. В идващите си дуели в лигата Юта гостуват на Портланд Трейл Блейзърс, до момента в който Голдън Стейт са домакини на Далас Маверикс.

В друга среща от вечерта Хюстън Рокетс сложиха нов връх по маркирани тройки, откакто осъществя 26 при триумфа с 136:118 над Вашингтон Уизардс. Майкъл-Картър Уилямс вкара 26-та сполучлива пукотевица зад арката при оставащи 31.1 секунди до края на дуела. Преди това Гари Кларк изравни предходното най-хубаво достижение, дело на Кливланд Кавалиърс, които означиха 25 тройки против Атланта Хоукс през март 2017 година.

Иначе дуелът в,,Тойота Сентър “ стартира с две резултатни четвърти, в които стрелбата отдалеко бе основна и докара до 70 точки за Рокетс на почивката. Те имаха удобен задатък от 12, който усилиха до края на конфликта, а най-голямата разлика сред домакини и посетители доближи 26 пункта.

Над всички за спечелилите бе Джеймс Хардън, който продължи с изключителното си показване в последните срещи на тима, реализирайки 35 точки и 9 асистенции. Клинт Капела и ПиДжей Тъкър прибавиха дабъл-дабъли за триумфа – надлежно 20 точки и 12 битки за Капела и 11 точки и 11 битки за Тъкър. За гостите от столицата Брадли Бийл вкара 28, а Джон Уол се регистрира с дабъл-дабъл – 18 точки и 12 асистенции, само че Уизардс изгубиха в последна сметка срещата. Така Рокетс записаха пета поредна победа в лигата. В идващите си срещи Хюстън гостуват на Маями Хийт, до момента в който Вашингтон са домакини на Финикс Сънс.

Ето и останалите резултати от вечерта:

Шарлът Хорнетс – Кливланд Кавалиърс 110:99 (Уокър – 30 точки и 6 асистенции за Хорнетс)

Орландо Меджик – Сан Антонио Спърс 90:129 (Спърс стрелят 64.9% от игра)

Филаделфия 76-ърс – Ню Йорк Никс 131:109 (Симънс – 13 точки, 11 битки и 10 асистенции за 76-ърс)

Бостън Селтикс –Финикс Сънс 103:111 (Ейтън – 23 точки и 18 битки за Сънс)

Торонто Раптърс – Индиана Пейсърс 99:96 (Раптърс наваксват закъснение от 17 точки)

Чикаго Булс – Бруклин Нетс 93:96 (Седми следващ триумф за Нетс, най-дългата им победна серия от 2013 година насам)

Милуоки Бъкс – Ню Орлиънс Пеликанс 123:115 (Адетекумбо – 25 точки, 8 битки и 8 асистенции)

Минесота Тимбъруулвс – Детройт Пистънс 123:129 след продължения (Бълок – 33 точки за Пистънс)

Портланд Трейл Блейзърс – Мемфис Гризлис 99:92 (Лилард – 15 от 24 точки в третата четвърт)

Сакраменто Кингс – Оклахома Сити Тъндър 113:132 (Джордж – 43 точки и 12 асистенции). /БГНЕС
Източник: bgnes.com