Юси Сарос спаси 43 шайби, а Кевин Фиала вкара осем

...

Нешвил излъга Лас Вегас

Юси Сарос избави 43 шайби, а Кевин Фиала вкара осем минути след началото на последната третина за успеха на Нешвил с 1:0 против Лас Вегас в мач от шампионата на Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ). С това “Хищниците” се приближиха на три точки от водача на Запад и на една от първенеца в Централната дивизия Уинипег.

Нешвил изигра първия си мач от седмица насам и записа третата си поредна победа, която беше и четвърта за Сарос в кариерата му. Вратарят избави 10 удара единствено против нападателя на Вегас Джонатан Маркесо, а на отсрещната врата Марк-Андре Флюри отрази 26 шайби. Голдънт Найтс пък изгубиха втора поредна среща в НХЛ.

Александър Стийн изравни 57 секунди преди сирената, а Винс Дън се разписа 1:43 минути след началото на продължението за успеха на Сейнт Луис с 2:1 против Торонто. Конър Браун изведе “Кленовите листа” напред в средата на третата третина, само че Стийн изравни при числено предимство, когато вратарят Картър Хътън беше изтеглен от игра.

Джо Павелски вкара единствения гол при дузпите за победа на Сан Хосе с 3:2 против Аризона. Той означи още първия свободен удар, а вратарят Аарън Дел извади идващите три дузпи и приключи вечерта с още 30 спасявания.

Деймън Сивърсън вкара голове през минута и половина за победа на Ню Джърси с 4:1 против Ню Йорк Айлендърс. Кайл Палмиери и Тайлър Хол също се разписаха за “Дяволите”, които заеха второто място в Столичната дивизия с пет точки закъснение от водача Вашингтон.