Юношите старша възраст на "Монтана" и шампионът на IV монтанска

...

Старшата на Монтанаи Вихър /Николово/ направиха зрелищно 3:3 /снимки/

Юношите старша възраст на "Монтана " и първенецът на IV монтанска дивизия "Вихър " (Николово) направиха извънредно зрелищна и стойностна контрола приключила без победител 3:3. Малките монтанци бяха догонващи в резултата, само че най-после можеха да завоюват. И за двата тима инспекцията, която се игра на терена с изкуствена настилка в спортния комплекс „ Огоста “, бе първа за годината.
Веднага след началния съдийски сигнал на Петър Милков капитанът на символичните посетители Кристиян Методиев-Пато бе изтърван от отбраната на противника, само че вратарят Генади Николов избави. Стражът на домакините обаче бе осъден в 12-та мин., когато след добавка Милен Заков изпрати топката в мрежата му. "Монтана " отговори с отдалечен шут на Алекс Георгиев-Майвата минал около дясната греда. В 26-та мин. още веднъж Заков се разписа оставен непокрит в наказателното поле.
През второто полувреме момчетата на Дилян Иванов потеглиха по-смело в офанзива и в 56-та мин. Любомир Веселов понижи, откакто пресече неприятно върната от Галин Славчев към вратаря Росен Кирчев топка. Две минути по-късно Методиев се оказа на точното място при едно меле и от близо се разписа за 1:3. Малко по-късно Георги Манолиу напредна от ляво и с удар в далечния ъгъл направи Кирчев беззащитен. В 78-та мин. Емил Петров изравни след поредна добра офанзива на домакините, които можеха да стигнат и до цялостен поврат, само че Денис Димитров-Бебето и Петьо Петков изпуснаха от преференциални позиции.
Източник: bulnews.bg