Юношите на Ботев (Пловдив) записаха равенство и загуба в контролни

...

Юношите на Ботев с равенство и загуба срещу Галатасарай в Турция

Юношите на Ботев (Пловдив) записаха тъждество и загуба в контролни срещи с Галатасарай. И двете инспекции се играха на изкуствения терен въз основата на турския гранд в Истанбул.

В първия мач домакините се постановиха с 3:0 над " канарчетата " в контрола при юношите до 15 години. " Червено-жълтите " демонстрираха класата си и не оставиха късмет на пловдивчани.

Резултатът бе открит в 20-ата минута, когато състезател на Галатасарай засече с глава центриране от ъглов удар. В първите секунди на втората част домакините стигнаха до втори гол, а малко преди края оформиха и крайния резултат.

Втората среща бе надалеч по-равностойна и приключи със зрелищно тъждество 2:2. Двубоят започва кошмарно за ботевистите, които имаха два гола пасив още до 3-ата минута.

След неприятното начало " канарчетата " се активизираха и стигнаха до равенството още до почивката, като и двете попадения вкара Никола Гелин. През второто полувреме и двата отбора имаха своите шансове до стигнат до успеха, само че направиха пропуски пред двете порти.

Утре (14.02) предстоят две контролни срещи и с юношите на Фенербахче.