Юношите на Арда до 19 г. отстраниха връстниците си от

...

Юношите на Арда напред за Купата след драма

Юношите на Арда до 19 година отстраниха връстниците си от АФК Хасково за Купата на България с 5:4 след осъществяване на дузпи, откакто постоянното време приключи при резултат 0:0. Срещата се организира в Черноочене. Възпитаниците на треньора Цанко Бисеров преобладаваха съвсем през целия мач, макар, че останаха с човек по-малко в средата на първото полувреме. Тогава реферът Мустафа Шефкед в профил от игра капитана на кърджалийци Ивайло Иванов, откакто му сподели втори жълт картон. В края на първото полувреме Николай Димитров пропусна да се разпише за Арда след дузпа. В последна сметка и второто полувреме приключи без попадения и срещата трябваше да бъде решена след осъществявания на дузпи. В воин за Арда се трансформира вратарят на отбора Анатоли Кирилов, който избави последния удар на играч от Хасково. Юношите на Арда до 17 година също не престават напред след победа над АФК Хасково с 5:4 след наказателни удари. Двубоят приключи наедно 1:1. Възпитаниците на Емил Щерев демонстрираха екипен дух, темперамент и съумяха да основат съществени голови положения пред противниковата врата.