Юношите младша възраст на Черно море разгромиха Витоша Бистрица като

...

Юношите на Черно море нижат победи

Юношите младша възраст на Черно море разгромиха Витоша Бистрица като посетители с 5:0 в мач от 10-ия къг на Елитната група до 17 години. Възпитаниците на Тодор Каменов не срещнаха компликации против своя противник и справедливо си потеглиха с трите точки.

Тони Иванов откри резултата за “моряците” в 41-вата минута. Той се разписа с отдалечен удар. В 58-ата по сходен метод Николай Златев повиши на 2:0, а Пресиян Михайлов три минути по-късно оформи класиката. В 68-ата минута още веднъж той беше прецизен за 4:0, а в 90-ата резервата Димитър Колимечнков вкара за 5:0.

В идващия кръг Черно море приема Берое. Срещата е на 31 октомви (четвъртък) от 12,30 ч.

Съставът на Черно море: Денислав Жеков, Берк Джевдет, Денислав Славов, Наско Янков, Александър Иванов, Тони Иванов, Стелиян Чалъков, Теодор Тотев (80-Димитър Колимечков), Пресиян Михайлов (75-Ясен Минчев), Марин Петков (46-Николай Златев), Симар Емин (70-Даниелс Ахмедов).

При 15-годишните гениите на Черно море победиха с 2:0 като посетители Асти АБ (Хасково) в мач от 10-ия кръг на Елитната група в тази възраст.

“Моряците” на Станислав Стоянов стартираха мощно срещата, само че съумяха да открият резултата едвам три минути преди края на първата част. Толга Мюрвет откри с акуратен пас Кристиян Евдокиев, който останал самичък против вратаря осъществя за 1:0. Преди това варненци имаха още три чисти обстановки за гол, само че не съумяха да ги осъществят. Първо Дейвид Луканов проби мощно по фланга и откри Пламен Аршев в наказателното поле, който от напълно от близо стреля във вратаря. Малко по-късно състояние Кристиян Евдокиев пък също не съумя да вкарат от 4-5 метра.

Четири минути след почивката Толга Мюрвет с диагонален пас зад отбраната откри Радослав Петров, който с глава трансферира вратаря за 2:0. Малко по-късно гол на Дейвид Луканов не бе зачетен поради доста противоречиво присъждане за засада.

До края на мача Радослав Петров и Кристиян Евдокиев можеха да създадат резултата типичен, само че пропуснаха положителни благоприятни условия.

Така варненци заемат 4-ото място в подреждането с актив от 21 точки, с колкото е и третия Лудогорец. Първи са Левски с 30 точки, следвани от ЦСКА с 24.

В идващия кръг Черно море приема Берое. Мачът е от 10,30 часа на 31 октомври (четвъртък).

Съставът на Черно море: Сава Дичевски, Валентин Калъчев (57-Ивайло Попов), Михаил Николаев, Артур Аветисян, Дейвид Луканов, Николай Костадинов (45-Динко Тенев), Пламен Аршев, Кристиян Евдокиев, Радослав Петров (62-Любомир Найденов), Толга Мюрвет, Константин Веселинов.