Юношеският тим на България, набор 2001 г., завърши 0:0 във

...

Юношите на България си тръгват без поражение от Кипър

Юношеският отбор на България, набор 2001 година, приключи 0:0 във втората си инспекция против връстниците си от Кипър. Преди 3 дни футболистите на селекционера Ангел Стойков завоюваха с 1:0 в Сотира, а в този момент затвърдиха положителното си показване макар отсъствието на някои съществени фигури и промяната на цели 7 титуляри спрямо първия мач.

Първата част стартира с напън на домакините, които пропуснаха няколко обстановки пред вратата на Виктор Георгиев. В средата на полувремето обаче българските футболисти поеха самодейността и до края на мача диктуваха събитията. След почивката младите " лъвчета " сътвориха редица положения пред вратата на противника, само че в последна сметка нулевото тъждество се резервира до финалния сигнал на рефера.