Юношеският национален отбор на България (до 19 години) победи с

...

България U19 срази Босна и Херцеговина в контрола като гост

Юношеският народен тим на България (до 19 години) победи с 2:0 (2:0) Босна и Херцеговина във втората среща сред двата тима. Преди три дни гостите завоюваха със същия резултат въз основата на БФС в Бояна. Двата тима се приготвят за европейските квалификации при родените през 2004-а година, които стартират през септември.

Днес обаче момчетата на селекционера Ангел Стойков демонстрираха изцяло друго лице и изключително преди почивката, изцяло направляваха събитията на терена. В 29-ата минута Теодор Иванов откри резултата с удар от 35 метра. Шутът не беше изключително мощен, само че хвана неопитен Айдин Бъркич и топката влезе тъкмо до лявата греда долу.

Минута преди края на първото полувреме българските гении удвоиха преднината си. Разписа се Георги Атанасов от Арда (Кж), който от два метра прати топката в мрежата. Атаката беше основана от Николай Желязков от ляво, който подаде на Никола Илиев. Футболистът на Интер (Милано) просто продължи към Атанасов, за който нямаше проблем да вкара.

През второто полувреме вратарят на босненците Бъркич избави рисков удар на Димитър Иванов от свободен удар, а минута по-късно – в 58-ата, Йоан Борносузов изпусна самичък против вратаря.

В последните 20 минути тимът на Босна и Херцеговина упражни напън и сътвори напрежение пред българската врата. Капитанът Пламен Андреев обаче отрази два Харис Алишах и Алмин Мешанович.

Състав на България: Пламен Андреев, Несин Селим, Теодор Иванов, Валентин Петров, Йоан Борносузов, Никола Илиев, Георги Атанасов, Димитър Иванов, Павел Жабов, Красиан Колев, Николай Желязков (Никола Гелин, Борис Димитров, Марин Петков, Георги Янев, Георги Чорбаджийски, Никола Църовски)