Юношеският национален отбор на България до 19 г. загуби до

...

Юношите до 19 загубиха от Словения

Юношеският народен тим на България до 19 година загуби значително нещастно с 1:3 от връстниците си от Словения в другарски дуел, игран при тежки метереологични условия в Национална футболна база „ Бояна “ през днешния ден. Възпитаниците на селекционера Ангел Стойков бяха по-активният тим в преобладаващата част от мача, само че неточности в защита разрешиха на противника да се поздрави с триумфа.

В състава на България U19 започнаха много от играчите, класирали България U17 на финалите на Евро 2022 преди няколко месеца. Въпреки прехода в горната възрастова категория, „ лъвчетата “ започнаха по-добре на наводнения терен и откриха предимство, само че при една контраофанзива Словения съумя да открие посредством Гаспер Черне след центриране от ляво. Тимът на Ангел Стойков продължи да господства, само че до почивката по този начин и не съумя да осъществя изравнително попадение.
 България U17 и Словакия U17 сътвориха голово представление без победител България U17 и Словакия U17 сътвориха голово представление без победител
Втората част стартира по най-неприятния метод за нашия отбор, откакто още в първата си офанзива гостите вкараха второ попадение посредством централния си нападател Черне след недоразумение отбраната ни. Това умъртви стремежа в българския отбор и в средата на полувремето, още веднъж след контраофанзива, Словения вкара и трети гол, дело още веднъж на Черне с глава. В 76-тата минута България съумя да върне едно попадение, дело на Борис Димитров, а до края пропусна още няколко положения, само че по този начин и не съумя да компенсира изоставането си. Втората инспекция сред двата отбора е на 25 август от 20:00 ч. още веднъж в Национална футболна база „ Бояна “.

Съставът на България: 12. Алекс Божев, 2. Росен Божинов, 3. Теодор Иванов (90 – 16. Тодор Павлов), 4. Росен Маринов (40 – 14. Николай Желязков), 5. Валентин Петров, 6. Мартин Георгиев, 8. Димитър Иванов (72 – 21. Чунг Нгуен До), 9. Йоан Борносузов (64 – 17.Йоан Йорданов), 10. Борис Димитров, 11. Георги Атанасов (46 – 7. Георги Чорбаджийски), 18. Красиан Колев. Селекционер: Ангел Стойков.