Юношеският национален отбор на България до 19 г. (набор 1999

...

България победи Косово с 2:1 в контрола

Юношеският народен тим на България до 19 година (набор 1999 г.) победи Косово с 2:1 в първата от двете контроли сред двата отбора, която се организира на стадион "Градски " в Несебър.
Срещата стартира с минута безмълвие в памет на легендите на българския футбол Павел Панов и Георги Марков.

В 18-та минута гостите поведоха в резултата. Лиридон Балай центрира отдясно, а Адриан Бехрами с компактен удар от границата на наказателното поле откри мрежата зад Дюлгеров.

В 60-та минута националите проведоха многоходова акция, която остави Атанас Кабов на съвършена позиция и той не сбърка за 1:1.

В 71-та минута Доманик Янков се озова на стрелкова позиция след чудесно центриране на Иван Тилев от фаул, само че не съумя да се разпише от няколко метра.

Малко по-късно стражът Дюлгеров трябваше да се намесва и сподели отличен инстикт, откакто отрази тежък удар на неприятелски играч в наказателното поле.

Пет минути преди края "лъвовете " реализираха цялостен поврат. След рейд на Доменик Янков, отбраната на Косово не съумя да почисти добре топката. Иван Тилев се възползва от обстановката, преодоля съперник и откри непокрития Станислав Иванов. Капитанът на националите стреля от границата на вратарското поле и не остави късмет на вратаря на гостите за крайното 2:1.

Следващата контрола ще се състои на 22 февруари, четвъртък от 11:00 часа на стадион "Арена Созопол " в Созопол.

Проверките са част от подготовката на отбора за Елитния квалификационен кръг за ЕВРО 2018. В групата на нашия тим са още отборите на Франция, Испания и Белгия.

Стартовият състав на България: Иван Дюлгеров (Черно море), Лъчезар Ковачев (Лудогорец), Ертан Томбак (Черно море), Тихомир Димитров (Лудогорец), Никола Борисов (ЦСКА-София), Илия Юруков (Левски), Емил Янчев (Черно море), Иван Тилев (Септември), Атанас Кабов (Ботев Враца), Станислав Иванов -к (Левски), Петър Христов (Пирин Благоевград);

Резерви: Димитър Шейтанов (Левски), Херберт Георгиев (USC-MANK), Борислав Вакадинов (Септември), Архан Исуф (Локомотив Пд), Валентин Антов (ЦСКА-София), Иван Турицов (Литекс), Николай Дросев (Несебър), Мартин Милков (Лудогорец), Доменик Янков (Лудогорец), Стефан Гаврилов (Шефилд Уенздей, Англия), Никола Гавов (Берое);

Селекционер: Ангел Стойков
Източник: ruse24.bg