Юношеският национален отбор на България до 19 г. (набор 1999

...

Таланти на Левски носят победата на България до 19 години

Юношеският народен тим на България до 19 година (набор 1999 г.) победи Косово с 2:1 в първата от двете контроли сред двата отбора, която се организира стадион " Градски " в Несебър. Срещата стартира с минута безмълвие в памет на легендите на българския футбол Павел Панов и Георги Марков. В 18-та минута гостите поведоха в резултата. Лиридон Балай центрира отдясно, а Адриан Бехрами с компактен удар от границата на наказателното поле откри мрежата зад Дюлгеров.

В 60-та минута националите проведоха многоходова акция, която остави Кабов на съвършена позиция и той не сбърка за 1:1. Юношата на " сините " играе чартърен в Ботев (Враца), като показва съществено израстване през последните месеци.
В 71-та минута Доманик Янков се озова на стрелкова позиция след чудесно центриране на Иван Тилев от фаул, само че не съумя да се разпише от няколко метра. Малко по-късно стражът Дюлгеров трябваше да се намесва и сподели отличен инстикт, откакто отрази тежък удар на неприятелски играч в наказателното поле.

Пет минути преди края " лъвовете " реализираха цялостен поврат. След рейд на Доменик Янков, отбраната на Косово не съумя да почисти добре топката. Иван Тилев се възползва от обстановката, преодоля съперник и откри непокрития Станислав Иванов. Капитанът на националите стреля от границата на вратарското поле и не остави късмет на вратаря на гостите за крайното 2:1.

Следващата контрола ще се състои на 22 февруари, четвъртък от 11:00 часа на стадион " Арена Созопол " в Созопол. Проверките са част от подготовката на отбора за Елитния квалификационен кръг за ЕВРО 2018.

В групата на нашия тим са още отборите на Франция, Испания и Белгия.

Стартовият състав на България: Иван Дюлгеров, Лъчезар Ковачев (Лудогорец), Ертан Томбак (Черно море), Тихомир Димитров (Лудогорец), Никола Борисов (ЦСКА-София), Илия Юруков (Левски), Емил Янчев (Черно море), Иван Тилев (Септември), Атанас Кабов (Ботев Враца), Станислав Иванов (Левски), Петър Христов (Пирин Благоевград);

Резерви : Димитър Шейтанов (Левски), Херберт Георгиев (USC Манк, Австрия), Борислав Вакадинов (Септември Симитли), Архан Исуф (Локомотив Пд), Валентин Антов (ЦСКА-София), Иван Турицов (Литекс), Николай Дросев (Несебър), Мартин Милков (Лудогорец), Доменик Янков (Лудогорец), Стефан Гаврилов (Шефилд Уензди, Англия), Никола Гавов (Берое);

Селекционер: Ангел Стойков

Косово: Гаши, Садику, Рекица, Бека, Салиху, Крезиу, Бехрами, Балай, Нимани, Кику, Делова; Селекционер: Рамиз Красничи