Юношеският национален отбор на България до 18 години завърши 2:2

...

Юношите на България и Македония завършиха наравно

Юношеският народен тим на България до 18 години приключи 2:2 в контролна среща с връстниците си от Македония.

Проверката се игра в Скопие и е втора в границите на три дни сред двата тима. Първият мач приключи 3:0 за някогашната югорепублика. Момчетата на селекционера Ангел Стойков изиграха едно доста мощно първо полувреме и разумно дръпнаха с два гола задатък. В 9-ата минута футболистът на Шефилд Уензди Преслав Боруков откри с глава, засичайки центриране от фланга. В 24-ата минута халфът на Вердер Илия Груев-младши повиши на 2:0 след положително осъществяване на директен свободен удар.

След почивката обаче домакините с малко шанс и доста възторг стигнаха до голове в 61-ата и в 91-ата минути за крайното 2:2. Селекционерът на България Ангел Стойков тества няколко цялостни дебютанти, както и момчета от по-малките възрасти. Други играчи, на които е разчитал досега пък не взеха присъединяване в срещата поради травми. Стартов състав на България: Петър Иванов, Димитров, Дичев, Емануил Личев, Денислав Станчев, Илия Груев, Костов, Попов, Божидар Чуканов, Филип Ангелов, Преслав Боруков./БТА