Юношеският национален отбор на България до 18 г. загуби от

...

България U18 отстъпи на Русия във втория си мач от Валентин Гранаткин

Юношеският народен тим на България до 18 година загуби от домакина Русия с 0:3 във втория си дуел от възпоменателния шампионат " Валентин Гранаткин " в Санкт Петербург. Крайният резултат обаче значително бе съдбоносен от обстоятелството, че цяло полувреме отборът на Ангел Стойков игра в понижен състав. Червен картон получи българския капитан Йоан Бауренски в 45-тата минута.

През първата част на стадион " Петровски " " лъвчетата " одобриха играта в своята половина, само че не пропускаха и възможностите си да контраатакуват. С положителни изяви се отличи вратарят ни Вуцов, а в предни позиции Денислав Ангелов, Асен Дончев и Мартин Д. Петков на няколко пъти пробваха да тормозят защитата на " сборная ". Равенството се резервира съвсем до края на полувремето, когато въпреки всичко Русия откри след изстрел на Данила Прохин от далечна отдалеченост. В даденото продължение Бауренски бе изпъден незаслужено от съдията, който се отличи и с други извънредно противоречиви отсъждания в интерес на домакините.

С човек повече съветският отбор взе напълно контрола над мача след почивката и в 53-тата минута удвои задатъка си още веднъж посредством Прохин, който стреля отдалече, а Вуцов не съумя да се намеси добре и топката влетя в мрежата. Малко по-късно Файзулин направи резултата типичен след осъществяване на корнер и удар от воле.

В самия край нашите можеха да отбележат почетно попадение, само че изстрел с глава на Филип Кръстев след осъществяване на ъглов удар мина над гредата.

Преди последните мачове в група А България е на трето място с актив от 1 точка след Русия (6) и Молдова (4). На 9 юни (неделя) от 12:00 ч. нашите излизат против Индия и при триумф имат късмет да продължат битката за призовите места в шампионата.

Съставът на България: 12. Светослав Вуцов, 2. Станислав Работов, 3. Тодор Петков, 4. Християн Петров, 20. Ивайло Иванов (80 - 13. Кольо Станев), 5. Йоан Бауренски, 8. Александър Тодоров (61 - 6. Петър Караангелов), 17. Димитър Стоянов (55 - 14. Филип Кръстев), 9. Мартин Д. Петков (61 - 10. Габриел Бабалиев), 21. Денислав Ангелов (46 - 16. Мартин Д. Петков), 22. Асен Дончев (80 - 11. Филип Колев).