Юношеският национален отбор на България до 17 години загуби с

...

България с тежка загуба от Турция

Юношеският народен тим на България до 17 години загуби с 2:5 от Турция U17 в първата от двете контроли сред отборите, която се организира на Националната футболна база в Бояна.
Участие в мача взеха трима от Ботев (Пд) - Иван Василев, Станислав Шопов и Габриел Земярски, както и юношата на Локо (Пд) Ияд Хамуд, който в този момент играе за Шефилд Уензди.
Гостите поведоха в резултата с два ранни гола на Йълдъръм и Гюндюз в 5-ата и 17-ата минути.

До края на полувремето националите проведоха няколко положителни офанзиви, само че ударите на Минчев и Николов не откриха задачата.

В 50-ата минута Ияд Хамуд преодоля турската отбрана и се озова самичък против вратаря, който го фаулира в наказателното поле. Реферът отсъди дузпа, а Шопов осъществя от бялата точка за 1:2.

Последваха нови мощни минути за гостите, които усилиха преднината си с попадение на Мустафа Кая и два гола на Емир Бибероглу.

В 71-ата минута Мартин Минчев оформи крайния резултат, откакто се освободи технично от защитник и прати топката в мрежата с неспасяем удар.

Следващата контрола сред двата тима ще се организира на 21 септември от 10:30 часа на Националната футболна база.

Приятелските мачове са част от подготовката на тима за Първия квалификационен кръг за Евро 2018. България е в група 11 дружно с тимовете на Ирландия, Украйна и Азербайджан. Страната ни ще бъде хазаин на мачовете, които ще се състоят от 10-ти до 16-ти октомври 2017 година.

България U17 - Турция U17 2:5

0:1 Аталай Йълдъръм (5), 0:2 Атакан Гюндюз (17), 1:2 Станислав Шопов (50-д), 1:3 Мустафа Кая (57), 1:4 Емир Бебероглу (64), 1:5 Емир Бебероглу (66), 2:5 Мартин Минчев (71)

България U17: 1.Иван Дичевски, 3.Габриел Земярски, 4.Томислав Папазов-к., 5.Йоан Балуренски, 7. Ияд Хамуд (Християн Чипев), 8. Владимир Николов (Филип Кръстев), 9.Иван Василев (Станислав Шопов), 11. Андрей Йорданов (Патрик-Габриел Галчев), 15. Димитър Балинов (Александър Макрис), 17. Мартин Петков (Стоян Вергиев), 18. Мартин Минчев

Селекционер: Викторио Павлов
Източник: ruse24.bg