Юношеският национален отбор на България до 17 г. загуби с

...

Младите лъвчета с поражение от Гърция

Юношеският народен тим на България до 17 година загуби с 1:3 от Гърция във втория другарски мач с връстниците си от южната ни съседка в границите на три дни. Двубоят, който е част от подготовката на младите " лъвчета " за Елитния квалификационен кръг на Евро 2022 в Португалия в края на месеца, се състоя в Националната футболна база " Бояна ".

Гостите от Гърция откриха резултата в средата на първото полувреме от дузпа, осъществена от Константинос Мавропулос. Българският отбор незабавно натисна противника си в търсене на изравнително попадение, само че " елините " съумяха да удвоят преднината си в 26-ата минута, когато Мариос Филон засече центриране в наказателното поле на нашия отбор.
 БФС презентира идея за усъвършенстване на българския футбол

Събитието е на следващия ден

" Лъвчетата " стигнаха до гол незабавно след почивката. Тогава Стефан Трайков направи страховит пробив отляво, подаде към Борислав Маринов, който продължи към влезлия като промяна Константин Павлов и той вкара за 1:2.

В самия завършек на мача Димитриос Калоскамис оформи крайния резултат, а секунди по-късно Борислав Маринов получи пряк червен картон.

Съставът на България: 12. Велизар Илиев, 7. Захари Атанасов, 4. Божидар Сидеров (55 - 6. Виктор Василев), 16. Дамян Йорданов, 11. Борислав Маринов, 18. Чунг Нгуен До (к), 10. Стефан Трайков, 17. Александър Петров (46 - 14. Константин Павлов), 21. Константин Грахльов, 22. Валентин Спасов (9 - 5. Росен Маринов), 9. Роберто Райчев