Юношеският национален отбор на България до 16 г. постигна втора

...

Юношите до 16 отново победиха Молдова

Юношеският народен тим на България до 16 година реализира втора победа над Молдова U16 в границите на 3 дни. След безапелационното 4:1 в първия конфликт, през днешния ден възпитаниците на Марчо Дафчев се постановиха с 2:0 и още веднъж оставиха отлични усещания с представянето си на стадион " Хаджи Димитър " в Сливен.

Въпреки че българският селекционер заложи на съвсем напълно нов състав, младите " лъвчета " направляваха събитията от първата до последната минута. Първото попадение падна в 20-тата минута, когато Станислав Дюлгеров прониза вратата на Молдова непосредствено от директен свободен удар. До почивката нашите пропуснаха да усилят задатъка си, само че разумното въпреки всичко се случи в 79-ата минута, когато резервата Димитър Иванов получи топката в наказателното поле и осъществя второто попадение в мача.

Съставът на България: 12. Иван Ангелов, 13. Мартин Аврамов, 4. Лазар Боянов, 14. Николай Калинов, 15. Панайот Пасков, 16. Пламен Цончев, 10. Валентин Николов, 18. Станислав Дюлгеров, 19. Иван-Йоанис Атанатос, 9. Мартин Смоленски, 20. Мартин Сораков (през втората част в игра влязоха: 2. Александър Бучков, 3. Калоян Костов, 5. Анастас Пемперски, 6. Димо Кръстев, 7. Стефан Статев, 8. Мартин Хайдаров, 11. Димитър Иванов, 17. Антон Бакалов).